Z pewnością każda osoba zajmująca się programowaniem sterowników PLC, na którymś etapie swojej kariery zawodowej spotkała się z modułami logicznymi Siemens LOGO! Swoją niezwykłą popularność seria ta zyskała dzięki dużej funkcjonalności połączonej jednocześnie z łatwością obsługi i programowania, co sprawiło że stała się ona idealnym wyborem dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sterownikami programowalnymi, którzy właśnie od sterowników Siemens LOGO! bardzo często rozpoczynają naukę programowania PLC.

Obecnie firma Siemens wypuściła na rynek najnowszą, już ósmą wersję sterowników serii LOGO! Oto kilka nowości jakie możemy w niej znaleźć:

  • Zdalna komunikacja przez sieć GSM
Siemens LOGO! moduł CRM
Siemens LOGO! moduł CRM

Dzięki modułowi komunikacyjnemu LOGO! CRM sterowniki mogą być zdalne kontrolowane za pomocą wiadomości SMS wysyłanych z telefonu komórkowego, jak również mogą one same wysyłać wiadomości SMS z informacją o wystąpieniu danego zdarzenia, ostrzeżeniem czy alarmem pod wskazany nr telefonu.

  • Nowy wyświetlacz tekstowy

Wyświetlacz tekstowy LOGO! TDE został wyposażony w dwa porty Ethernet’owe, które pozwalają na jego zamontowanie z dala od jednostki centralnej. W module tym zastosowano również nowy ekran umożliwiający wyświetlenie do 6 wierszy zawierających 20 znaków każdy oraz oferujący możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych kolorów podświetlenia: biały, pomarańczowy lub czerwony.

  • Moduł komunikacyjny KNX
Siemens LOGO! - moduł KNX
Siemens LOGO! – moduł KNX

Jednostka podstawowa może zostać wyposażona w nowy moduł komunikacyjny LOGO! CMK 2000 mogący komunikować się z urządzeniami automatyki budynkowej w standardzie KNX. CMK 2000 pozwala na utworzenie do 50 obiektów w sieci KNX, a ponadto nie zużywa zasobów sprzętowych jednostki podstawowej.