Nowy zadajnik panelowy – model ZAD-ECO-V2

W dzisiejszym artykule przedstawię nowy produkt pochodzący z oferty firmy COBI Electronics, którym jest programowalny zadajnik panelowy lub ręczy – model ZAD-ECO-V2, będący następcą popularnego modelu ZAD1/ECO. W odróżnieniu od swojego poprzednika modelu ZAD1/ECO, który mógł być montowany wyłącznie jako zadajnik panelowy (tablicowy), nowy model zadajnika ZAD-ECO-V2 może pracować również jako zadajnik ręczny.

Właściwości zadajnika

W stosunku do rozwiązań konkurencyjnych, cechą wyróżniającą zadajniki firmy COBI jest możliwość ich programowania, przy pomocy której możemy ustawić zakres wyświetlanych wskazań (dostępnych przedział nastawy od „-999” do „9999”), ustawić umieszczenie kropki dziesiętnej na wybranej pozycji, tryb pracy przycisków (stabilne / impulsowe) oraz zablokować dostęp do menu zadajnika.

Na obudowie modelu ZAD-ECO-V2 podobnie jak w wersji poprzedzającej umieszczone zostały trzy przyciski z wbudowaną sygnalizacją działania – „Start Lewo”, „Start Prawo”, „STOP” oraz potencjometr jedno-obrotowy. Zadajnik może być zasilany napięciem od 12 do 24 VDC, sygnałem wyjściowym jest sygnał analogowy napięciowy z zakresu od 0 do 10V, zaś zakres jego temperatury pracy zawiera się w przedziale od -20 do +60 stopni Celsjusza.

Zadajnik ZAD-ECO-V2 – programowanie

Jak już wspomniano wcześniej model ten jest urządzeniem programowalnym i pozwala użytkownikowi na ustawienie następujących parametrów:

  • [n-00] – dolny zakres wartości zadanej (dostępny zakres nastaw: -999 .. 9999, wartość domyślna: 0),
  • [n-01] – górny zakres wartości zadanej (dostępny zakres nastaw: 0 .. 9999, wartość domyślna: 100),
  • [n-02] – położenie kropki dziesiętnej,
  • [n-03] – blokada znaku minus (0 – blokada nieaktywna, 1 – blokada aktywna),
  • [n-04] – tryb pracy przycisków (0 – przyciski stabilne, 1 – przyciski impulsowe),
  • [n-05] – blokada dostępu do menu (0 – blokada nieaktywna, 1 – blokada aktywna),
Zadajnik ZAD-ECO-V2
Zadajnik ZAD-ECO-V2