Programowanie sterowników PLC – kurs

W artykule tym zostaną zamieszczone linki do filmików dostępnych na naszym kanale YouTube, które kolejno zawierają przykłady programowania sterowników programowalnych firmy LG/LS – PLC serii XGB. Filmiki te są doskonałym źródłem informacji zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sterownikami PLC, jak również dla osób które miały już kontakt z urządzeniami innych producentów.

Konfiguracja oprogramowania XG5000 do współpracy ze sterownikami PLC firmy LG

W filmiku został pokazany sposób konfiguracji pakietu oprogramowania XG5000 na komputerze PC, tak aby możliwe było za jego pomocą połączenie się ze sterownikiem PLC i jego programowanie. Została tutaj pokazana cała procedura – od instalacji sterowników, aż po połączenie komputera PC z PLC.

Obsługa symulatora sterownika PLC dostępnego w pakiecie XG5000

Filmik przedstawia możliwości wykorzystania wbudowanego w pakiet oprogramowania XG5000 symulatora, pozwalającego na szybkie i sprawne testowanie napisanych przez nas programów.

STEROWNIK PLC – Sterowanie oświetleniem

W tym filmiku został napisany przykładowy program, który umożliwia sterowanie załącz / wyłącz oświetleniem za pomocą jednego przycisku mono-stabilnego – inaczej mówiąc przycisku dzwonkowego.

Sterownik PLC LG/LS -sterowanie silnikiem (start -stop , lewo prawo)

Wykorzystanie sterownika PLC do sterowania pracą silnika – jego uruchamianiem, zatrzymywaniem, zmianą kierunku obrotów.

Falownik LG/LS + sterownik PLC LG/LS cz1 (sterowanie czasem pracy i prędkością)

Wykorzystanie sterownika PLC do sterowania pracą falownika – ustawianie częstotliwości wyjściowej falownika, kierunku pracy silnika oraz realizacja zależności czasowych.