O agregatach prądotwórczych słów kilka…

Każdy, kto prowadzi własną firmę wie doskonale, że bez dostaw energii jest to bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Awarie infrastruktury elektrycznej zdarzają się dość często. Wichury, burze a nawet błędy ludzkie to najczęstsza przyczyna braku prądu w obiektach przemysłowych i mieszkalnych. Ale jakoś trzeba sobie radzić.

Ci, którzy bez prądu nie mogą się obejść, doskonale wiedzą, że trzeba się na taką okoliczność zabezpieczyć. Najlepiej posiadać własne źródło energii elektrycznej. Ale skąd takie wziąć? Otóż najlepiej zakupić agregat prądotwórczy. Większość z nas widziała taki sprzęt, ale czy zastanawialiście się jak on działa?

Agregaty prądotwórcze – budowa i działanie

No właśnie, pewnie nie. A tak naprawdę nie jest to nic skomplikowanego. Najważniejszy element tego urządzenia stanowi wysokoprężny silnik. Zwykle jest to diesel, ale można też wybrać opcję benzynową. To prawie jak kupowanie samochodu.

Innym ważnym elementem jest prądnica. Agregat prądotwórczy, jak sama nazwa wskazuje, musi przetwarzać siłę silnika spalinowego w energię elektryczną. Temu służy wcześniej wspomniana prądnica.

Zastosowanie agregatów prądotwórczych

W jakich branżach stosuje się agregaty prądotwórcze? Tego nie można jednoznacznie określić. Praktycznie każdy odpowiedzialny przedsiębiorca, prowadzący działalność produkcyjną, jest wyposażony w taki sprzęt. Zatrzymanie pracy w zakładzie przemysłowym to spore straty, dlatego zakup agregatu można potraktować jako inwestycję. Jako, że awarie związane z brakiem dostaw elektryczności zdarzają się często to owa inwestycja może zwrócić się bardzo szybko.