Proces masowej produkcji przetwornic częstotliwości w firmie Danfoss rozpoczął się już w 1968 roku, wówczas to została zapoczątkowana produkcje urządzeń pozwalających na płynną regulację prędkości obrotowej silników elektrycznych, którym to urządzeniom nadano nazwę VLT. W chwili obecnej Danfoss przy rozwoju, badaniach, produkcji, sprzedaży oraz serwisowaniu falowników oraz softstartów zatrudnia ponad 2000 osób.
Cechą przetwornic VLT, do której od zawsze inżynierowie firmy Danfoss przykładali znaczną uwagę jest ich modułowość – rozpoczynająca się już na etapie projektowania, poprzez produkcję, a kończąc na końcowej konfiguracji zamówienia. Równolegle do bieżącej produkcji, rozwijane są przyszłe opcje napędów, co pozwala na znaczne skrócenie czasu oczekiwania klientów i zapewnia im najszybszy dostęp do nowych funkcjonalności.
Firma Danfoss od zawsze przykładała dużą wagę do jakości wytwarzanych przez nią urządzeń, tak jest również w przypadku napędów, które są w całości począwszy od hardware, przez software, moduły mocy, płytki elektroniki i akcesoria wytwarzane wyłącznie przez firmę Danfoss, co jest gwarancją ich najwyższej jakości i niezawodności.
O jakości nie tylko napędów firmy Danfoss, lecz również pozostałych produktów z asortymentu tej firmy świadczy również ich globalna dostępność. Danfoss Drive obecny jest w ponad 100 krajach świata, gdzie oferuje swoje produkty oraz usługi. Napędy serii VLT pracują w aplikacjach na całym świecie !!
Ważnym elementem w strategii firmy jest również dbałość o środowisko – w związku z tym wszystkie napędy serii VLT wytwarzane są przy spełnieniu wszelkich norm społecznych i środowiskowych. Proces produkcji przebiega bez hałasów, dymów i innych zanieczyszczeń. Wszystkie fabryki firmy Danfoss Drive uzyskały certyfikaty ISO 14001 oraz spełniają wymagania dyrektyw Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa produktów – GPSD, jak również dyrektywy „maszynowej”. Napędy VLT są również w pełni zgodne z dyrektywą UE o ograniczeniu użycia substancji niebezpiecznych – RoHS – nie zawierają szkodliwych związków ołowiu, kadmu, hexa-chromu, rtęci oraz związków typu PBB i PBDE.