Sterowniki PLC firmy LG/LS

Sterowniki PLC lg/ls xnc
Sterowniki PLC XBC

Na stronie zaprzyjaźnionego sklepu internetowego prowadzącego wysyłkową sprzedaż falowników, akcesoriów do nich, silników elektrycznych i innych, można znaleźć również bogatą ofertę sterowników PLC renomowanej firmy LS (LG/LS).

 

Sterowniki PLC (programowalne sterowniki logiczne) pozwalają realizować skomplikowane algorytmy sterowania, a w połączeniu z falownikami pozwalają na wykorzystanie w pełni ich możliwości.

 

Sterowniki PLC – standardy komunikacyjne

Sterowniki PLC mogą służyć do sterowania falownikiem poprzez jego wejścia

lg/ls xbm
Sterownik PLC XBM

wielofunkcyjne dostępne na listwie zaciskowej, jednak większe możliwości sterowania falownikiem za pomocą PLC uzyskuje się dzięki protokołowi MODBUS. Pozwala on nie tylko na sterowanie kilkoma urządzeniami za pomocą jednego sterownika, ale również na monitorowanie ich parametrów, odczyt błędów itp. oraz wyświetlanie tych informacji np. na podłączonym do sterownika panelu HMI lub wysyłanie ich na serwer w sieci.

Praktycznie każdy ze sterowników PLC oraz duża część falowników przy zastosowaniu odpowiednich kart / modułów rozszerzeń może pracować równie w innych sieciach przemysłowych. Sterowniki PLC komunikują się głównie za pomocą takich sieci jak Profibus DP, DeviceNet, EtherNet/IP, CanOpen oraz wiele innych, zaś przykładami falowników, które róznież mogą pracować w wyżej wymienionych sieciach przemysłowych są falowniki serii iS7 produkowane przez firmę LG.