Przetworniki wilgotności firmy APAR – model AR250

W dzisiejszym artykule przyglądniemy się bliżej przetwornikowi wilgotności oferowanemu przez firmę APAR – model AR250. Jest to przetwornik charakteryzujący się wysoką dokładnością pomiaru wilgotności (±3 % RH dla zakresu od 20 do 80% RH oraz ±3÷5 % RH dla zakresu <20 i >80% RH) oraz dużą odpornością na zakłócenia, które mogą występować w środowisku przemysłowym.

Parametry przetwornika wilgotności AR250

Przetwornik wyposażony został w wyjście analogowe prądowe (4-20mA o rozdzielczości 16 µA) mogące pracować również w trybie napięciowym (0-10V o rozdzielczości maksymalnej 10 mV). Ponadto urządzenie charakteryzuje się niskim wpływem temperatury na dokładność pomiaru (maksymalnie ±0,05 %RH/st.C.), wysokiej klasy cyfrowym czujnikiem wilgotności z filtrem ochronnym, który opcjonalnie może być osłonięty filtrem z metalową siatką zapewniającym dodatkową ochronę przed pyłem i kurzem.

Przetworniki wilgotności AR250 – wersje wykonania

Firma APAR produkuje model przetwornika wilgotności AR250 w dwóch wersjach wykonania – standardowej oraz z opcjonalnym wyświetlaczem LCD (model AR250/LCD) o wysokości 10mm, pozwalającym na wyświetlenie 3 cyfr.

Obudowa przetwornika o wymiarach 58x64x35 mm została wykonana z poliwęglanu, cechuje się szczelnością IP65 i pozwala na pracę przetwornika w dowolnej pozycji (za wyjątkiem gdy przetwornik jest narażony na kontakt z wodą – wówczas czujnik powinien być skierowany w dół).

Zakres temperatur pracy: -10 ÷ 60 °C.

Przetworniki wilgotności firmy APAR - modele AR250
Przetworniki APAR AR250 – wersja bez i z wbudowanym wyświetlaczem