Przemienniki częstotliwości ESMD firmy LENZE

Falowniki serii ESMD produkowane przez LENZE  oferowane są w zakresie mocy od 0,25kW do 22kW – cechą charakterystyczną tych przemienników częstotliwości jest kompaktowa budowa oraz wysoka jakość wykonania i niezawodność.

Przemienniki serii ESMD posiadają trzy przyciski operacyjne zlokalizowane na panelu falownika, zapewniając tym samym łatwy i szybki dostęp do wszystkich parametrów przemiennika, co w znaczący sposób ułatwia jego konfigurację, programowanie i późniejszą obsługę. Ponadto wszystkie parametry falownika mogą być zapisane na wymiennej kości pamięci, co pozwala na różne sposoby programowania i wykorzystania raz wprowadzonych parametrów w jednym urządzeniu do przeniesienia ich na inne.

Falowniki te posiadają wbudowany szereg zabezpieczeń między innymi zabezpieczenie przeciążeniowe silnika, co powoduje, iż nie potrzebny nam jest inny osprzęt w tym zakresie. Dodatkowo posiadają ogranicznik prądu z obniżaniem częstotliwości, co zapewnia ciągłość pracy. Cichą prace zapewnia możliwość regulowania częstotliwości kluczowania.

Zaciski sterujące w falowniku obejmują podstawowe funkcje start/stop, możliwość analogowego wprowadzania wartości zadanych, programowalne wejścia oraz wyjście przekaźnikowe.

Możliwości systemu można rozbudować przy pomocy akcesoriów takich jak:

  • moduł pamięci i programator EPM,
  • jednostki hamujące,
  • filtry przeciwzakłóceniowe,
  • moduł obsługi