Inteligentny Dom w Pigułce

Smart home to pojęcie, z którym spotykamy się coraz częściej. Jakie sprzęty domowe sprawiają, że nasz dom można określać takim mianem?

Smart Home – Czym Jest?

Inteligentny dom to dom, w którym nowoczesne technologie są wykorzystywane w umiejętny sposób. Głośniczki i kamerki, dzięki którym można mieć podgląd na to, co dzieje się w domu – oto podstawowe elementy wyposażenia inteligentnego domu.

Smart home to również czujniki ruchu, za pomocą których można kierować takimi kwestiami, jak oświetlenie domu. Innym dodatkiem, który coraz częściej pojawia się w inteligentnych domach, są gniazdka z możliwością zdalnego włączania i wyłączania sprzętów, które zostały do nich podpięte.

Sterowanie Podłączonymi Urządzeniami

Gniazdka takie mogą się bardzo dobrze sprawdzić w przypadku tych osób, które nigdy nie są pewne, czy przed wyjściem z domu wyłączyły wszystkie sprzęty. Włączone żelazko przestaje w ten sposób być problemem, bo przecież zawsze można odłączyć je od prądu za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Producenci sprzętów do inteligentnych domów oferują też sporo tym osobom, które za priorytet uznają kwestie związane z bezpieczeństwem. Systemy kamer, dzięki którym można zabezpieczyć swój dom przed złodziejami są kolejną propozycją dla tych, którym marzy się bezpieczny i nowoczesny dom na miarę XXI wieku.