DELTA VFD-CP2000 – falowniki dla wymagających

Falowniki Delta serii VFD-CP2000 to w pełni profesjonalne urządzenia dedykowane do najbardziej wymagających aplikacji, których cechą charakterystyczną jest wbudowane wektorowe sterowanie bezczujnikowe oraz cały pakiet funkcji pozwalających na oszczędności energii w aplikacjach wykorzystujących ten falownik.

Delta CP2000 – modularna budowa

Falownik DELTA VFD-CP200
Falownik DELTA VFD-CP200

Seria CP2000 podobnie jak C2000 cechuje się modularną budową, która umożliwia między  innymi odłączenie klawiatury sterującej falownika i umieszczenie jej w dowolnym miejscu poza szafą sterownicza (klawiaturę z falownikiem łączymy standardową skrętką 5 kategorii, zakończoną wtykami RJ45). Wspomniane serie falowników posiadają również łatwo zdejmowalny, wymienny wentylator, który można szybko odłączyć i w razie potrzeby wymienić na nowy lub też wyczyścić.

Duże możliwości falowników DELTA CP2000 mogą zostać dodatkowo jeszcze zwiększone poprzez zastosowanie dedykowanych kart rozszerzeń zwiększających ilość wejść/wyjść sterowniczych oraz kart komunikacyjnych pozwalających zastosować falownik w większości popularnych sieci przemysłowych.

Funkcjonalność sterownika PLC w falownikach DELTA

Pisząc o falownikach CP2000 nie sposób nie wspomnieć o oferowanej przez nie funkcji prostego sterownika PLC oraz wbudowanym zegarze czasu rzeczywistego, co pozwala na uruchamianie falownika o określonych porach dnia, w określone dni tygodnia, miesiąca czy roku. Do pamięci falownika może zostać wprowadzony program o maksymalnej długości 10.000 kroków, dzięki czemu urządzenie może realizować rozbudowane algorytmy sterowania.

Pozostałe funkcje falownika VFD-CP2000

Poza wymienionymi funkcjami urządzenie oferuje całą gamę funkcji, jakie powinny być dostępne w przemiennikach tej klasy – są to m.in. wysoka przeciążalność, wbudowany odłączalny filtr RFI, funkcje ochronne napędu i silnika, czy funkcje dedykowane do aplikacji o ciężkim rozruchu. O możliwościach i stopniu zaawansowania falowników serii CP2000 najlepiej świadczy pokazany poniżej schemat:

Schemat falownika DELTA CP2000
Schemat falownika DELTA CP2000