AC Drive Monitoring – monitoring falowników LG/LS iS7

Firma LG/LS udostępniła bezpłatnie do pobrania z Google Play aplikację przeznaczoną na urządzenia mobilne z zainstalowanym systemem operacyjnym Android, która umożliwia monitorowanie pracy falowników serii iS7 poprzez sieć Ethernet.

Wymagania aplikacji

Do pracy aplikacji wymagane jest podłączenie falowników, które mają być monitorowane do sieci Ethernet, następnie są one automatycznie wyszukiwane poprzez aplikację lub dostęp do nich jest uzyskiwany po wprowadzeniu ich adresu IP. Wyszukiwanie falowników jest dostępne jeżeli zarówno przemienniki, jaki i urządzenie z zainstalowaną aplikacją AC Drive Monitoring pracują w jednej sieci lokalnej, jeżeli zaś chcemy monitorować pracę przemiennika z poza sieci należało by przydzielić mu zewnętrzny adres IP lub dokonać przekierowania portów.

Funkcje aplikacji AC Drive Monitoring

Za pomocą aplikacji możliwe jest monitorowanie stanu przemienników, ich parametrów pracy – dane dla wygody użytkownika zostały przedstawione w formie wykresów. Poza możliwościom sprawdzenia takich wartości jak prąd wyjściowy czy częstotliwość, aplikacja umożliwia również przeglądanie aktualnego stanu wejść oraz sprawdzenie czy zabezpieczenia nie zostały wyzwolone.

aplikacja ac drive monitoring do falowników iS7
Monitoring falowników LG serii iS7 aplikacja mobilną AC Drive Monitoring