1-fazowe regulatory obrotów

Dzisiaj przyprzyjmy się bliżej 1-fazowym regulatorom obrotów  silników elektrycznych oferowanych przez firmę ZAWEX w sklepie internetowym SklepFalowniki.pl. W ofercie tego sklepu znajdują się dwa regulatory – model SVC 10A oraz model SVT 0,75kW. W pierwszej kolejności zajmiemy się regulatorem SVT.

Regulatory obrotów – modele SVT 0,75kW

Jest to tranzystorowy regulator, umożliwiający regulację obrotów silników 1-fazowych przystosowanych do regulacji napięciowej. Regulator wyposażono w funkcje zapewniające miękki start silników, zabezpieczenie termiczne oraz  możliwość współpracy z zabezpieczeniami termicznymi wbudowanymi w silniki.

Zadawanie obrotów silnika wymaga podłączenia do regulatora zewnętrznego, dedykowanego zadajnika, jakim jest model SCR10 lub ewentualnie innego zadajnika z wyjściem analogowym 0-10V lub sterownika PLC.

1-fazowy regulator SVT
Regulator obrotów SVT 0,75kW

Regulatory obrotów – modele SVC 10A

Model SVT był regulatorem tranzystorowym, zaś SVC jest to triakowy regulator prędkości obrotowej i podobnie jak poprzednik służy do regulacji prędkości obrotowej silników 1F, przystosowanych do napięciowej regulacji prędkości obrotowej.

Model ten dostępny jest w różnych wersjach wykonania – z zewnętrznym zadajnikiem lub z zadajnikiem wbudowanym w regulator. Decydując się na wersję z zadajnikiem zewnętrznym należy dodatkowo zaopatrzyć się np. w model SCR10 lub inny zewnętrzny zadajnik z wyjściem analogowym 0-10V.

Model SVC 10A - regulatory obrotów 1-fazowe
Regulator SVC 10A

Oprócz tranzystorowych lub trikowych regulatorów prędkości w ofercie sklepu www.SklepFalownik.pl dostępne są również falowniki serii ODE2 dedykowane do sterowania prędkością obrotową 1-fazowych silników elektrycznych. Wszystkich zainteresowanych możliwościami i funkcjami tych falowników zachęcam do zapoznania się z artykułem dostępnym na portalu falownikowym www.falownik24.info.pl, który przedstawia możliwości tych urządzeń oraz opisuje sposób ich obsługi i programowania – Czytaj więcej…